Ķīnas Futbola asociācija ir nolēmusi, ka ārvalstu spēlētāju maksimālā alga vietējos klubos nedrīkst pārsniegt 3 miljonus eiro pēc nodokļu nomaksas. Tas teikts publicētajā asociācijas paziņojumā.
Ķīnas futbolistiem algas nedrīkst pārsniegt 10 miljonus juaņu (aptuveni 1,29 miljonus eiro) pirms nodokļu nomaksas, valstsvienības dalībniekiem šis skaitlis pieaug par 20%. Ārvalstu spēlētājiem ierobežojumi attiecas uz visiem līgumiem, kas parakstīti sākot ar 2020. gada 1. janvāri.
Vasarā 2016. gadā Brazīlijas “Zenit” uzbrucējs Hulki pārcēlās uz Šanhaju Tellace par 55,8 miljoniem eiro. Viņa gada alga bija 22,5 miljoni eiro. 2016. gada janvārī Chelsea brazīliešu pussargu Oskaru par 60 miljoniem eiro nopirka tas pats Šanhajs Tellace, un viņa gada alga bija 25,6 miljoni eiro, padarot viņu par vislabāk apmaksāto spēlētāju 2018. gada sezonā Ķīnā.
Līdz ar jaunajiem ierobežojumiem futbola pasaule ir satricināta. Protams, tas ietekmē ar to, kā pasaule skatās uz futbolu Ķīnā, cik vilinoša tā šķiet ārvalstu sportistiem.
Zināmi vairāk pelnošie futbolisti 2020. gadā
Futbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem pasaulē, tādēļ arī nav brīnums, ka futbolisti pelna summas, par ko vairums citu cilvēku var tikai sapņot.
Tā, piemēram, Antuāns Grīzmans ik mēnesi saņem aptuveni 3 miljonus eiro, savukārt Neimars juniors, kurš 2017. gadā kļuva par dārgāko spēlētāju futbola vēsturē, ik mēnesi saņem aptuveni 4 miljonus eiro.
Otrā vietā pelnošāko futbolistu topā ierindojas Krištianu Ronaldu ar 4, 5 miljoniem eiro, godpilno pirmo vietu atstājot amata biedram Lionel Messi, kurš mēnesī nopelna par aptuveni 4 miljoniem vairāk – 8, 5 miljonus eiro.
Kas futbolu padara tik aizraujošu?
Kādēļ futbols ir tik populārs, ka pulcē tik daudz atbalstītājus, vienlaikus nodrošinot sportistiem tik pasakainus ienākumus? Pirmkārt jau tie ir sporta notikumi, kas regulāri tiek organizēti.
UEFA Eiropas Līga
Kā pirmā jāmin UEFA Eiropas Līga. Tās ir futbola sacensības, kas notiek katru gadu. UEFA Eiropas līga ir otrs nozīmīgākais Eiropas turnīrs – uzreiz aiz UEFA čempionu līgas.
Premjerlīga
Daudzu iecienīts sporta notikums ir arī premjerlīga. Anglijas premjerlīga ir augstākā futbolu klubu līga Anglijā – tajā piedalās 20 komandas. Šajā sezonā par premjerlīgas čempioniem kļuva Manchester City.
Kur vērot futbola notikumus?
Viena no lieliskākajām iespējām, bez šaubām, ir vērot futbola spēles klātienē, taču šobrīd šis variants ir stipri ierobežots. Taču futbola faniem nav iemesla skumt, jo daudz iespēju sniedz internets un televīzja. Neatkarīgi no tā, kas patīk un interesē – UEFA Eiropas Līga vai Premjerlīga, tiešraidē vai ierakstos iespējams vērot visus šos spilgtos futbola notikumus.
TV tiešraide
Tātad, viena no iespējām ir TV tiešraide – atkarībā no izvēlētā TV kanāla, TV tiešraide var tikt nodrošināta dažādām spēlēm. Lielākie sporta fani aicināti izvēlēties specializētus sporta kanālus, kur TV tiešraide pieejama plašākā izvēlē.
Internets
Dažādi sporta vērojami vērojami arī internetā – vairumā gadījumu – pilnīgi bez maksas. Atliek vien sekot līdzi aktuālajai informācijai, lai nepalaistu garām spilgtākos momentus futbola vēsturē.
Futbols ir aizraujošs sporta veids, kas pulcē lielu skaitu līdzjutēju visā pasaulē. Tā ir iespēja gūt lieliskas emocijas un sekot līdzi futbola kaislībām gan uz spēles laukuma, gan arī ārpus tā. Futbolistiem un treneriem, savukārt, tā ir iespēja darīt to, kas sagādā visvairāk prieka, vienlaikus nopelnot ievērojamas naudas summas – pat neskatoties uz visiem ierobežojumiem.