Sports ir aizraujošs ne tikai dēļ tā, kas notiek spēles laukumā vai sacīkšu trasē, bet arī tādēļ, kā sportistu pāreja no vienas komandas uz otru var būtiski ietekmēt ne tikai viņu karjeru, bet arī tālākos notikumus sporta pasaulē.
Šoreiz vairāk par to, kā attīstījies auto sports dēļ pilotu pārejām.
Šūmahers un Maklarens 1996. gadā
Maikls Šūmahers un Ferrari ir vieni no labākajiem tandēmiem Formula 1 vēsturē. Tagad grūti iedomāties, ka 1996. gadā Maikls pārcēlās nevis uz Scuderia, bet gan uz citu komandu, taču tas varēja notikt. Galu galā Maiklam un McLaren vadītājam Ronam Denisam jau bija savstarpējas iepriekšējas vienošanās, un viņi vēlāk tikās Monako, lai vienotos par līgumu.
Visi nosacījumi tika saskaņoti, izņemot vienu punktu. Proti, Maikls vēlējās, lai komandas vadība būtu pilnībā viņa rokās, un Ronam tas absolūti nepatika.
Luiss Hamiltons un Red Bull 2013. gadā
Šķiet, ka daudzi atceras, kā 2013. gadā Luiss Hamiltons, būdams vienreizējs pasaules čempions, pārcēlās uz Mercedes, un visi domāja, ka šī pāreja notika tikai par naudu, taču mēs lieliski zinām, kā šī sadarbība izveidojās.
Tomēr ne daudzi cilvēki zina, ka viena no galvenajām iespējām 2013. gadā Luisam bija Red Bull. 2012. gada beigās Marks Vēbers domāja par aiziešanu pensijā F 1, un viņam bija nepieciešams aizstājējs, kuru Kristians Horners redzēja Luisa formā. Tomēr vēlāk Marks nolēma palikt, un Red Bull brīvu vietu nebija.
Valtteri Botass un Ferrari 2016. gadā
Ferrari 2016. gadā meklēja Sebastianam Fetelam cienīgu komandas biedru, un Bottas bija redzams viņa statusā. Fins, kurš iepriekš bija spēlējis Viljamsā, 2014. un 2015. gadā palīdzēja savai komandai dubultoties trešdaļā Konstruktoru kausā. Tomēr Viljamss bloķēja šo pāreju, un Botass palika vēl gadu, pēc kura viņš pārcēlās uz Mercedes, lai aizstātu Nico Rosbergu.
Roberts Kubica Ferrari 2012. gadā
Tas ir labi zināms gadījums. Roberts ļoti veiksmīgi darbojās BMW Sauber un Renault, un 2012. gadā viss gatavojās parakstīt līgumu ar Ferrari, taču 2011. gada vidū Roberts piedzīvoja avāriju un stipri savainoja roku, no kuras viņš nevarēja atgūties līdz 2019. gadam.
Fernando Alonso Brawn GP 2009. gadā
Fernando Alonso, iespējams, ir viens no neveiksmīgākajiem pilotiem pāreju ziņā. 2009. gadā Ross Brauns nopirka bijušo Honda par 1 mārciņu un izteica piedāvājumu Fernando, kurš, nedomājot, atteicās un atgriezās Renault.
Un tieši šajā gadā Ross Brauns spēja uzbūvēt čempionāta automašīnu un kas zina, vai Fernando būtu piekritis turpināt karjeru Brawn GP, vai viņš būtu varējis izcīnīt trešo titulu, vai arī Buttons būtu ieguvis titulu tik un tā? Un vēlāk šī komanda kļuva par Mercedes, kas jau izcīnīja septiņus titulus pēc kārtas.
Daniels Rikjardo Ferrari 2019. gadā
Daniels Rikjardo 2019. gadā meklēja iespējas pamest Red Bull, bet Ferrari meklēja aizstājēju Kimi Raikonenam. Tomēr Ferrari vadītājs bija Mattia Binotto, kurš ilgu laiku aizstāvēja līguma parakstīšanu ar Charles Leclerc.
Kimi Raikonens Red Bull 2014. gadā
Marks Vēbers beidza karjeru Formulā 1, un vieta Red Bull toreizējā čempionu komandā kļuva brīva, un viens no galvenajiem šīs vietas kandidātiem bija Kimi Raikonens, kurš iepriekš bija pārstāvējis Lotus. Tomēr Red Bull deva priekšroku viņu pilotam Danielam Rikardo, un Kimi parakstīja līgumu ar Ferrari, kur vēlāk tikās Kimi un Fetels.
MXGP – aizraujoši notikumi arī pasaules čempionātā motokrosā
Protams, auto sports nav vienīgais sporta veids, kam sekot līdzi ir interesanti arī dēļ tā, kādus lēmumus pieņem sportisti.
Arī MXGP līdzjutējiem sagādā dažādus pārsteigumus, jo ļoti daudz kas MXGP norisē atkarīgs no veiksmes un iepriekš pieņemtiem lēmumiem.
Porzingis Twitter dalās ar savu pieredzi
Tie, kurus nesaista auto rallijs un MXGP, dažādus interesantus pavērsienus var novērot savā iecienītajā sporta disciplīnā, piemēram, basketbolā. Piemēram, labi zināmais basketbolists Porzingis Twitter kontā dalās ar dažādiem interesantiem pavērsieniem, kas atstājuši ietekmi ne tikai uz viņa personīgo karjeru, bet uz visu basketbola pasauli.
Gan tas, ar ko dalās Porzingis Twitter kontā, gan arī citu sportistu pieredze parāda, ka arī sporta pasaulē viss ir saistīts – viena sportista lēmumi un piedzīvotais var ietekmēt citus cilvēkus, karjeru un tālāko notikumu attīstību.
Porzingis Twitter konts, kā arī citi interneta resursi ļauj mums par to pārliecināties.