Cerība mirst pēdējā – F1 fani pieķeras jebkurai informācijai par Maikla Šūmahera veselības stāvokli.
Nu jau ir apritējuši 7 gadi, kopš septiņkārtējais pasaules čempions Maiks Šūmahers guva nopietnu galvas traumu. Sportista ģimene, kas ir apstiprinājusi šīs ziņas patiesumu, kopš tā laika izvairās sniegt jebkādu papildu informāciju par kādreizējā F1 sportista veselības stāvokli, arī žurnālisti cenšas pārāk neapgrūtināt Šūmahera ģimeni ar jautājumiem. Tomēr visi vēlas uzzināt jebkādu informāciju, kā šobrīd jūtas sportists.
Mēs esam apkopojuši dažus faktus, kas beidzamā gada laikā ir parādījušies plašsaziņas līdzekļos.
Vai autorally karjerai ir beigas?
Kā apgalvo FIA prezidents Žans Tods, jābūt ļoti uzmanīgiem šajā jautājumā. Kā zināms, sportists cieta nopietnā negadījumā, un tam ir bēdīgas sekas. Kopš tā laika viņš ir saņēmis ārstēšanu, lai varētu atgriezties normālākā dzīvē, bet ir skaidrs, ka autorally sapnis viņa dzīvē ir izsapņots. Atliek tikai cerēt, ka viņa stāvoklis laika gaitā uzlabosies.
Flavio Briatore bijusī sieva Elisabetta Gregoraci izteikusies, ka Maikls Šūmahers nerunā, viņš sazinās tikai ar acu skatienu. Šobrīd sportista ģimene pārcelusies uz Spāniju.
Ņemot vērā, ka šobrīd pasaulē plosās vīrusa pandēmija, ģimenei un ārstniecības personālam jābūt īpaši piesardzīgiem, jo sportists ir riska grupā. Turklāt pandēmijas dēļ uz nenoteiktu laiku ir arī atlikta viena sportistam paredzētā operācija – cilmes šūnu implantēšana sirds audos.
Vai var cerēt uz veselības stāvokļa uzlabošanos?
Uz šo jautājumu atbildi sniedz neiroķirurgs Nikola Akarri, norādot, ka beidzamo divdesmit gadu laikā gan zinātne ir guvusi milzīgus panākumus cilmes šūnu terapijas jomā, bet tas nemaina faktu, ka tik un tā ir ierobežota informācija par cilvēku smadzenēm. Līdz ar to nav skaidrs, kādu rezultātu šī ārstēšana dos.
Šobrīd autorally zvaigzne Šūmahers ir veģetatīvā stāvoklī – viņš ir nomodā, bet nespēj runāt. Viņš elpo, sirds pukst, viņš, iespējams, var apsēsties, kā arī spert dažus soļus ar kāda cita palīdzību, bet tas arī viss. Vai ir kāda iespēja viņu redzēt tādu, kāds viņš bija pirms negadījuma? Visticamāk, ka nē.
Ir izteikti arī minējumi, ka ārsti pārāk novēloti veica pirmo operāciju. Kā zināms, ja ir skartas cilvēka smadzenes, tad ir ļoti svarīgi rīkoties pēc iespējas ātrāk.
Vai Šūmahers zina par dēla panākumiem?
Neviens īsti nezina, cik daudz Šūmahers zina un saprot par dēla panākumiem autorally jomā – atliek vien cerēt, ka kādu dienu viņš varēs no sirds priecāties par dēla sasniegumiem.
Kā norāda Žans Tods, ir lieliski, ka leģendārā sportista karjeru turpina viņa dēls – auto trasē atkal izskan Šūmahera uzvārds.
LMT piedāvā lielisku saturu autosporta faniem
Kamēr Šūmahers atlabst no gūtajām traumām, notikumi auto sporta pasaulē turpinās. Vietējie autorallija fani tiem sekot līdzi var LMT veidotajā platformā – straume.lmt.lv.
Šajā LMT platformā vērojami dažādi auto sporta notikumi, piemēram, sieviešu dienas rallijs, kā arī dažādi citi ar ralliju saistīti notikumi. Tāpat LMT piedāvā arī cita veida saturu – tajā kaut ko sev interesantu atradīs ne tikai sporta fani.
Bloķēta Rīgas satiksme un citi ierobežojumi rallija laikā
Nereti auto rallijs tiek organizēts arī pilsētvidē. Dalībniekiem un atbalstītājiem tas ir aizraujošs pasākums, bet visiem citiem jārēķinās ar dažādiem ierobežojumiem. Piemēram, ja pasākums notiek galvaspilsētā, tad tiek bloķēta Rīgas satiksme – dažas ielas ir slēgtas, bieži vien arī sabiedriskais transports kursē pa citiem maršrutiem. Tādā gadījumā noteikti jāseko līdzi informācijai par to, kā tiek organizēta Rīgas satiksme. Bet, ja ir vēlme pasākumam sekot līdzi attālināti, kad nav jāņem vērā ne ierobežota Rīgas satiksme, ne citi aspekti, tad atliek vien atrast interesējošo pasākumu tiešsaistē – tur pieejami gan pašmāju auto ralliji, gan starptautiskās auto sacensības, piemēram, jau pieminētā F1.