Formula 1 spilgtākie notikumi – sportacentrs.com Tv un citos ziņu resursos
Mūsdienās varam baudīt informācijas pārbagātību – pieejami dažādi TV kanāli, laikraksti, radio pārraidas, arī interneta resursi. Tas ir ieguvums arī sporta faniem, jo ir daudz iespēju uzzināt jaunumus par sev tīkamāko sporta disciplīnu.
Piemēram, ja interesē Formula 1 aktualitātes, viens no variantiem, kur ieskatīties, noteikti ir sportacentrs.com tv. Tur galvenokārt var vērot F1 sacīkstes.
Sportacentrs live
Sportacentrs.com tv pieejama sportacentrs live opcija. Tas nozīmē, ka sacīkstes iespējams vērot reāllaikā.
Sportacentrs live ir lielisks ieguvums visiem kvēlākajiem F1 faniem. Protams, šajā resursā pieejamas arī citu sporta veidu sacensības.
LTV 7
Noteikti jāpiemin arī Ltv 7. Tā arī ir laba un vienkārši pieejama opcija, kur uzzināt visu aktuālo informāciju par F1 un citiem sporta veidiem. LTV 7 pieejamas arī tiešraides, spēles un sacensības, dažādi sportam veltīti raidījumi.
Olybet
Sporta faniem noteikti vērts arī ielūkoties Olybet interneta vietnē. Arī tur pieejama saistoša informācija par dažādiem sporta veidiem, taču vienlaikus Olybet ir izklaides platforma, kas ļauj izmēģināt veiksmi, piemēra, sporta totalizatorā.
F1 skandalozās uzvaras
Kā novērojams vēsturē, ne visi sporta sacensību rezultāti atkarīgi vien no dalībnieku snieguma. Nereti korekcijas tajos ievieš nejauši vai tīši radīts šķērslis, kas iegūst arī skandalozu raksturu. Konkrēti pirmajā formulā (F1) varam pieminēt Alonso triumfu Vācijā 2010.gadā, vai Renē Arnū uzvaru Paul Ricard 1982.gada sacīkstēs, kas ievadīja viņa sekojošo konfliktu ar Alēnu Prostu. Bet turpinājumā atskatīsimies uz dažiem no skandalozākajiem momentiem cīņās par F1 čempionu tituliem.
Mihaels Šūmahers. 2002.gada Austrijas Grand Prix.
Līdz šīm sacensībām par Sarkano Baronu dēvētajam Šūmaheram togad jau bija notikušas dažas skandalozas epizodes, no kurām sadursmes ar Hilu un Vilnēvu – pašas spilgtākās. Bet “A1 – Ring” trasē šīs sezonas 6.posmā tām sekoja vēl viena.
Šķita, ka Rubenss Barikello varēs gūt otro savas karjeras uzvaru, jo braucienos faktiski bija līderis, diemžēl rīkojums no boksiem satrieca viņa izredzes uz triumfu Austrijā. Scuderia Ferrari komanda negribēja, ka Sarkanais Barons zaudētu kaut 4 punktus, par spīti tam, ka Ferrari bija ievērojams pārsvars pār visiem sāncenšiem, un Šūmahers no tuvākā sekotāja bija atrāvies par 22 punktiem, līdz Austrijas etapam gūdams četras no piecām iespējamām uzvarām.
Pēdējos apļos brazīlietim ar komandtiltiņu gandrīz izvērsās diskusija par nepieciešamību palaist Šūmaheru priekšā. Tika atgādināts par kontrakta termiņa beigām, un – Barikello burtiski pirms finiša piekāpās Mihaelam Šūmaheram.
Līdzjutēji uzvarētāju izsvilpa. Apbalvošanas ceremonijā Šūmahers gan centās parādīt, kurš ir patiesais uzvarētājs, nostājoties uz otrā pakāpiena un sniedzot Barikello kausu. Šāds bruņniecisks žests gan komandai izmaksāja salīdzinoši dārgi, jo Ferrari tika piespriests iespaidīgs naudas sods.
Fernando Alonso. Singapūras GP, 2008.gadā.
Alonso gadījums bija unikāls tajā ziņā, ka šīs uzvaras skandalozitāte atklājās vien gadu pēc notikušā.
2008.gadā Alonso uzvara izskatījās kā neticamu veiksmju virtenes rezultāts. No 15.vietas startā Alonso diezgan pārliecinoši pacēlās par vairākām pozīcijām. 12.aplī viņš veica pitstopu, bet vēl pēc diviem apļiem Nelsinjo Pikē sasita savu bolīdu. Trasē vajadzēja izsaukt drošības auto, lai savāktu pelotonu. Tolaik šādos gadījumos pitleinam vajadzēja palikt aizvērtam, un Alonso šīs situācijas dēļ saglabāja līderpozīciju līdz galam.
Tikai gadu vēlāk, kad brazīlieti atlaida no Renault, Nelsinjo atklātā vēstulē federācijai FIA atzinās apzinātā avārijas izraisīšanā. Viņš atklāja arī to, ka avāriju paredzēja tajā trases vietā, kur nav ierīču evakuācijai. Un par atalgojumu šādai rīcībai – vietu komandā nākamajā sezonā.
FIA veica izmeklēšanu, kurā apstiprinājās Flavio Briatores, Peta Simondsa un Nelsinjo Pikē vienošanās. ;Nemot vērā atzīšanos, Pikē sodu nesaņēma. Arī Alonso tika cauri sveikā, jo nebija pierādījumu, ka viņš zinājis par šo vadības plānu. Simondss 5 gadus tika atstādināts no FIA sacensībām, bet Briatore bija spiests atvadīties no tām uz visiem laikiem. Vēlāk gan spriedumi tikuši mīkstināti.
Šūmahers. ASV GP, 2005.gadā.
Indianapolisā sacensības jau no paša sākuma bija nolemtas skatītāju izsvilpšanai, un ne Ferrari, ne Mihaels tur nebija vainīgi.
Pēc iesildošā apļa Michelin mašīnas iegrieza boksos, t.i., 14 pēc skaita. 6 trasē palikušie gan nebija pelnījuši amerikāņu fanu neapmierinātību, kas izpaudās svilpienos, saucienos un dzērienbundžu lidināšanā uz trases. Izrādījās, ka visiem Michelin sacīkšu auto bija neatbilstošas riepas; ar Bridgestone bija aprīkoti tikai Ferrari un pastarīši – Jordan un Minardi.
Ferrari uzvaras ceremonijā par to prieku neizrādīja. Toties to darīja Tjagu Monteiru, kurš togad uz pjedestāla kāpa pirmo un pēdējo reizi savā karjerā. Bet Michelin par izbojātajām sacensībām līdzjutējiem izmaksāja kompensāciju un dāvāja 20 tūkstošus biļešu uz nākamā gada GP sacensībām.
Alēns Prosts. GP Monaco – 1984
Sacensības uzskatāmas par pirmo lappusi Sennas un Prosta sāncensībā. Šajā gadā Airtons sāka savu pirmo F1 sezonu viduvējā Toleman sastāvā, kamēr Alēns Prosts jau bija kļuvis par zvaigzni, kurš par titulu cīnījās ar Nikiju Laudu. Tomēr par galveno varoni Monako kļuva Airtons Senna, kurš pierādīja, ka lietainos apstākļos viņam līdzvērtīgu nav.
Uzsākdams startu no 13.vietas, brazīlietis vienu pēc otra apsteidza savus sāncenšus, kamēr priekšā bija vairs tikai Prosts. Pēkšņi sacensību direktors Žakijs Ikss apstādināja sacensības it kā pasliktinājušos laika apstākļu dēļ, kaut gan acīm redzami tie nebija kļuvuši sliktāki visus 30 apļus, kamēr tās bija norisinājušās.
Žakijam Iksam pārmeta, ka lēmumu pārtraukt sacīkstes viņš pieņēmis Prosta interesēs, jo pilotus klasificēja pēc iepriekšējā apļa rezultātiem.
Džeimss Hants. Spānijas GP – 1976
Septiņdesmito gadu vidus F1 vēsturē iegājis kā sākumfāze leģendāro Ferrari un McLaren komandu pretstāvei. Pirmā skandalozā epizode, kam sekoja vēl vairākas, starp Laudu un Hantu notika Spānijā sezonas ceturtajā etapā. Šīs sacensības uzvarētājs divas reizes mainījās skandalozos apstākļos.
Sākumā tas bija Hants, kura rezultātu Ferrari apstrīdēja, jo Hanta bolīda platums pārsniedzot pieļaujamo normu par pusotru centimetru. McLaren pilots tika diskvalificēts, un par uzvarētāju pasludināja Nikiju Laudu. Tomēr abu leģendāro komandu sāncensība trasē nebūt nebija beigusies – tā turpinājās tiesas zālē, kur britu komandai izdevās pierādīt, ka reglamenta pārkāpums saistīts ar riepu paplašināšanos to uzsilšanas dēļ.
Tā Džeimsam Hantam atgrieza 9 punktus, kas palīdzēja viņam kļūt par 1976.gada sezonas uzvarētāju.